Matavimo įranga


Sertifikuotas vienfazis ar trifazis elektros skaitiklis, montuojamas ant DIN bėgelio. Skaitiklis generuoja 1000 impulsų vienai kWh elektros energijos.


Sertifikuotas (atlikta metrologinė patikra) ultragarsinis šiluminės energijos skaitiklis. Skaitiklis matuoja suminę šildymo ir šaldymo (atitirpinimo energiją). Šaldymo energija atimama iš pagamintos. Skaitiklis taip pat matuoja momentinę galią ir termofikato srautą, grįžtamą, paduodama temperatūras bei jų skirtumą. Online stebėjimo trūkumas yra, kad duomenis per Modbus sąsają jis išsiunčia ne taip dažnai kaip norėtųsi. Dėl šios priežasties stebėdami realaus laiko parodymus kartais matysite nulius. Tai visiškai netrukdo bendrai suminei statistikai.

Taigi yra du skaitikliai - sunaudotos ir pagamintos energijos. Jų skirtumas yra realus naudingumo koeficientas (COP). Tik, kaip minėjome, nepamirškite atimti šilumokaičio atitirpinimo energijos. Visa informacija iš kambario, lauko temperatūrų daviklių bei skaitiklių patenka į mūsų sukurtą valdiklį, kuris tuos duomenis siunčia i duomenų serveri ir juos kaupia. Taipogi serveryje kaupiami vietovės meteo duomenys. Iš surinktų duomenų mūsų sukurta programa juos atvaizduoja skaičiais, lentelėmis ir grafikais. Grafikų su smulkia parametrų detalizacija ir išvadomis viešai nerodysime, siekdami nediskredituoti prasčiau dirbančių gaminių, sukaupti žinias, patirtį ir turėti konkurencinį pranašumą.

Pagrindiniame puslapyje, skirtame plačiai visuomenei, pateikiami pagrindiniai bendrieji realaus laiko duomenys. Taip pat specialiai prie kiekvieno projekto sukurtoje nuorodoje galima matyti kiekvienos dienos suminius bei vidutinius duomenis.

Jei domitės, vadinasi žinote, kad pagrindinis faktorius neigiamai veikiantis šilumos siurblio oras - vanduo darbą, yra ne tik minusinė temperatūra, bet ir lauko drėgmė. Dėl jos lauko bloko šilumokaitis apšąla ir todėl prarandamas efektyvumas. Ši savybė, yra absoliučiai pas visus tokio tipo šilumos siurblius ir tai yra fizika, o ne siurblio kainos ar pavadinimo klausimas. Na kažkiek yra skirtumas. Kiek? Pamatavus atsakysime. Todėl, palipdomai, imame iš artimiausiai tiriamojo objekto esančios meteorologines stoties į internetą transliuojamus duomenis. T.y. lauko temperatūrą ir drėgmę. Stebėdami duomenis pastebėsite lauko temperatūrų neatitikimus. Tarp meteorologinės ir realios. Taip, tai yra normalu, nes kartais toje pusėje kur yra daviklis yra užuovėja arba pašviečia saulė. Tokiu atveju reiktu suvokti protingą skirtumą, nes daviklis nebūtinai ir visada yra už šilumos siurblio nugaros ir matuoja tokios temperatūros orą kuris patenka į šilumokaitį.

Iš sukauptų duomenų, formuojame šilumos siurblio automatinio perjungimo į kitą šilumos šaltinį programą. Žinoma, kad automatinį (granulinis, dujinis, skysto kuro), ne malkinį. Nors ir malkiniam katilui užkurti prie mažiau palankių šilumos siurbliui sąlygų, rekomendacinė lemputė galėtų užsidegti. 


Gudrussildymas