Projekto tikslai


Šilumos siurbliai be jokios abejonės perspektyviausias ir panašu, kad tampa pigiausiu šildymo būdu pagal pagamintos šiluminės energijos kaina. Šio projekto tikslas - išmatuoti skirtingų tipų šilumos siurblių darbą realiomis sąlygomis ir pateikti tai musų svetainėje. Pirmųjų gudrussildymas.lt online projektų metu esame pastebėję, kad prekybinę informaciją analizuojantys žmonės nenori gilintis į dažnai jiems sudėtingą skaičių ir grafikų labirintą. Todėl mes atliksime kaupiamų duomenų analizę ir pateiksime pamatuotais ir realiais skaičiais paremtas išvadas.

Pirmieji klausimai į kuriuos ieškosime atsakymo ir mitai kuriuos bandysime patvirtinti arba paneigti:

1. Šilumos siurblys žemė - vanduo (geoterminis) yra brangus, bet labai geras šilumos siurblių tipas kurio pagalba gaunama šiluminė energija yra pigiausia. Mes manome, kad oras - vanduo tipo šilumos siurbliai yra pranašesni, paskaičiavus įrengimo kaštus ir išdalinus juos šildymo kainoje per 10 metų.

2. Šilumos siurblys oras-vanduo geras yra tik tada, jei yra brangus. Mes manome, kad ir kitų žinomų gamintojų pigesni siurbliai nėra prastesni išdalinus investicijas per 10 metų.

3. Kinų gamybos oras-vanduo šilumos siurbliai yra prastos kokybės, dėl to nepatikimi ir turi prastą efektyvumą. Mes manome, kad protingai parinkus ir modifikavus paprastą aparatą galima pasiekti maksimalų rezultatą ir tokiu būdu padaryti šį šildymo būdą prieinamą daugeliui.

4. Šilumos siurbliai oras-vanduo nepatenkina namo šiluminių poreikių esant dideliam šalčiui. Mes manome kad tai tik šilumos siurblio tipo, galios ir namo kokybės, kitaip sakant “kiaurumo” klausimas.

5. Šilumos siurblys oras-vanduo yra nepatikimas kaip pagrindinis ir vienintelis šilumos šaltinis namui, reikia dar ir malkinės krosnelės, židinio ar katilo. Mes bandysime įrodyti, kad negalingas ir dėl to nebrangus šilumos siurblys gali patenkinti 80-90 proc. metinių šilumos poreikių ir būti sėkmingiausiai kombinuojamas ne su malkiniu katilu, o su kitu automatiniu šildymo būdu – granuliniu katilu.


Gudrussildymas